Profesyonel Koçluk hizmeti verdiğim kişi ve kurumlardan gelen geri bildirimleri kendi gelişimimim için çok önemsiyorum. Bir yandan da gerçekten hangi hedefe yönelik çalışmalar yaptığımıza yönelik ipuçları da bu referanslarda gizli.

Umarım, kendinizden bir parça bulduğunuz referansları okumaktan keyif alırsınız.

Kendi içime dönüp, farkındalığımı arttırmak adına çok güzel bir tecrübeydi. Ayrıca Eda hanımın her daim ilgi ve alakası sizi şaşırtacaktır.
Duygu Yücel MASAK Uygulamaları Servis Yönetmeni / ING
Tam da en dipteyim, eyvah dediğim anda Eda hn karşıma çıktı. Günlerce kollarından sıkıca tutup, bana sihirli değnek versin diye beklerken; o bana “var olduğumu”, sihirli değneğin “ben olduğumu” gösterdi.

Muhteşem ses tonu, bitmeyen sabrı, %100 doğal mimikleri ve sınırsız empatisiyle, iyi ki tanıdım. Tanıdım ve karanlıktan çıktım.

Her hafta 1 doz Ed’mood için teşekkürler!

Nilüfer Erdoğan Markalar Tekstil Grup Yöneticisi / Yataş Grup
Her yaş bazı zorlu karar dönemlerini kendiyle beraber getiriyor ve bana göre en zorlu kararlar gençken verilen kararlar. Eda Hanım tam da bu zamanda beni kendimden daha iyi tanıyarak bana doğru kararları vermemde yardım etmişti. Şimdi ise geriye baktığımda Eda Hanım’ın desteğinin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlıyorum.

Bana sınırların içerisinde hapsolmamayı ve kendi özgüvenimi yeniden inşa etmeyi öğrettiğiniz için sonsuz teşekkürler…

Adem Yaşlı Shanghai University, MBA
Bu sene Eda Abla’yla çalışmalara başlamadan önce aklımda ileride mesleki anlamda ne yapacağıma dair hiçbir şey yoktu. Bu yüzden Eda Abla’yla yapacağımız çalışmaların ileride yapacaklarımı benim için bulabileceğini düşünmüştüm. Fakat Eda Abla’yla konuşa konuşa istediğim şeyi aslında kendim bulmam gerektiğini, bunu benden başka kimsenin yapamayacağını fark ettim.

Eda Abla’ysa benim ne istediğimi bulmama çeşitli etkili yöntemlerle yardımcı oldu. Hobilerim neler? Neleri yapmaktan hoşlanıyorum? Kendimi yaratıcı hissettiğim konular neler?.. Bu gibi soruların cevaplarını yaptığımız seanslarda beraber bularak, bana birlikte bir yol çizdik. Bu yol, mesleki anlamda bir hedef belirlememe olanak sağladı. Kendimle ilgili aslında tam olarak bilmediğim bazı şeyleri de öğrenmiş oldum. Gerçekte ne istediğimi buldum…

İleride yapmak istediğim mesleği bulmak dışında daha farklı bir şeyler de kattı bana bu seanslar. Kendi sabotörlerimin neler olduğunu, bunları nasıl düzeltebileceğimi, hayatımın geri kalanını bir mesleğe bağlı kalarak geçirmeyeceğimi, bu yüzden bu kadar fazla endişelenmeme gerek olmadığını da öğrendim.

Bunların dışında, günlük hayatta her şey hakkında konuşabileceğim bir sırdaşım da oldu. Bunun için de minnettarım. Ve şu an anlıyorum ki yaptığımız çalışma sadece benim meslek seçimim için değil hayatım boyunca karşılaşacağım zorlukların üstesinden gelmem içindi de aynı zamanda…

Beril Arpacı NDS / 11.Sınıf Öğrencisi
Eda ile çalışmaya başlamadan önce, sıkışıp kalmışlık hissettiğim an çoktu. Hani her şey yolunda gider ama yine de harika değildir. Derinlerde, yaptığımdan daha fazlasını yapabileceğimi hissediyor, biliyordum.

Zaten kendim üzerinde çalışan bir insandım. Ancak aşamadığım korkularım büyük hayallerimin peşinden gitmeme engel oluyordu. Farkındalığı yüksek bir insan olsam da, gelişim kitapları okuyarak, rol model aldığım insanları takip ederek kendimde dönüşüm yapamayacağımı biliyordum. Çünkü durumumuzu, kendimizi ve hayatımızı değiştirmek bir ampulü değiştirmek gibi kendi kendimize yapabileceğimiz bir şey değil. Daha fazla ilerleyebilmek için desteğin daha fazlasına ve farklı perspektiflere ihtiyacım olduğunu biliyordum!

Eda ile birlikte çalışmak, kendi kendimi sınırlayıcı inançlarım ve endişelerim üzerinde sıfırdan başlamama yardımcı oldu. Şans ve yetenekten öte istikrarın istediğim hedefe ulaştırdığını öğrendim. Hareketin kararda saklı olduğunu hatırlayarak bu ilkemi her gün yaşatmaya başladım. Kendimi hapsettiğim sınırlardan çıkararak özgürlüğümü ilan ettim.

Hayatımda artık öz şefkat, kendimi kabul etme, daha az erteleme ve daha fazla eylem var. Üstelik aldığım kararların bazında endişeye yer yok, özgürleşerek daha heyecanlı ve hevesli bir bakış açısına sahip oldum.

Şimdi insanların hayatına dokunarak, olağanüstü bir şey başardığımı biliyorum. “İşte bahsettiğim şey bu!” diyen bir ses var kulaklarımda. Derinlerde ise olmak istediğim kişiyi ve hayattaki rolümü şekillendiriyorum gibi hissediyorum. Yolum uzun ve içim rahat. Eda’nın koçluğu ile başarabileceğimi biliyorum.

Ansı Deniz Rona Bayıldıran Dijital Pazarlama Danışmanı / Girişimci
Ekim 2019’ dan bu yana Eda’dan koçluk hizmeti alıyor ve kabuklarımı teker teker açıp yolculuğumda ilerliyorum.

Eda’ nın kıvrak koçluk becerileri sayesinde yaşadığım farkındalıklar, çok korktuğum bazı adımları atabilmem, konfor alanımdan çıkıp sorumluluğu alabilmem o kadar olağan bir akışta oldu ki her seansta yanından hafiflemiş olarak ayrıldım.

Eda her zaman bana yargısız bir yerden akışta hissettirerek güvenle açılmamı, kendimi duymamı sağladı.

Ayrıca kocaman gönlü ile tüm yoğunluğuna rağmen WWF-Türkiye yöneticileri ile gönüllü olarak Koçluk Hizmeti vermeye devam ediyor.

Bu projede kendisiyle koçluk çalışması yapabildiğim için çok mutluyum.

N. İlke ÇAYLI İnsan Kaynakları Danışmanı / WWF-Türkiye
Eda “hocam” sizinle geçirdiğimiz 4 seans ya da 4 saat kısa bir vakit olarak görünse de benim için etkisi oldukça büyük oldu.

Sadece hayatımdaki bazı şeylerin farkına varmama değil aynı zamanda birçok davranışımın ve hatamın da farkına vardım.

Her şey için teşekkür ederim, sanırım hayatımda bu kadar kısa sürede birçok konuda farkındalığımı arttıran bi 4 saat olmamıştı.

Eren Ekrem Sevinçer Tıp Öğrencisi
Eda ile tanışmamız bizim aile için, hayatın doğru zamanında açılan doğru kapılarından biriydi. Kızımın ergenlik dönemine denk gelen zorlu sınav hazırlığında, ona yaptığı harika koçluk bir yana, bana verdiği destek ile de bu dönemi sorunsuz, çatışmasız atlatmış olmamız gerçekten tarifsiz bir keyif.

İşini bu kadar severek yapan biriyle yollarımız kesiştiği için çok şanslıyız.

Özben Oran LGS annesi
Ben sınava bütün sene boyunca çalıştım, ama sonlarına doğru zorlanmaya başladım ve yeterince çalışmadığımı düşündüğüm için kendimi sınavla alakalı kötü hissediyordum. Ama Eda hocaya gittiğimde aslında çok çalıştığımı ve bana kendimi aslında iyi hissetmem gerektiğini gösterdi. Sihirli dokunuşuyla harika bir LGS geçirmemi sağladı.

Çok teşekkür ederim Eda hocam!

Ece Seray Yiğit Alman Lisesi Öğrencisi
Neredeyse 25 yıldır tanıyorum Eda’yı.

Kendine hastır Eda. Hiçbir şeyi özenti değildir. Koçluğu da. “Koçluk” nedir bilmezken biz arkadaşlarına, dostlarına koçluk yaparmış.

Cesurdur. Bence insanın hayatta yalnızca “yapabildiği” değil, sevdiği ve anlamlı bulduğu, hayata değer katabildiğine inandığı şeylerin peşinden koşması cesaret isteyen bir şey.

Enerji doludur. İçeri girdiğinde canlanıverirsiniz hemen. Öylesine yapmaz hiçbir bir şeyi. Sizinle vakit geçiriyorsa ordadır, orda olmaktan hoşnuttur. Hoşnuttur hayatınıza dokunmaktan, sizden öğrenmekten.

Gerçektir. Duymak istediğiniz ya da ihtiyacınız olan şeyi değil, olanı söyler.

Bu yol çok yakıştı sana Eda’m. Yolun açık olsun. Her adımında yeşerdiğin, yeşerttiğin yolların olsun.

Özge
Annem bana göre bize karşı, hatta benim gördüğüm insanlara karşı dünyadaki en sabırlı ve sakin kişi. Annem aslında bize de koçluk yapıyor diyebilirim. Ve benim gördüğüm kadarıyla da çok güzel koçluk yapıyor.
Mazhar Azaklı Oğlum, 11 Yaşında
Seninle tanıştığımda ne yapacağını bilmeyen, kararsız ve maymun iştahlı biriydim. Kariyerime ve dolaylı olarak hayatıma karar verdiğim o günlerde tüm enerjinle yanımda olman, kendi seçimlerimi yapmam için bana yol göstermen, hiç sıkılmadan sıkıntılarımı dinlemen benim için çok kıymetliydi.

İş hayatına başlayalı neredeyse 7 yıl oldu, verdiğim kararlardan ve kariyerimden oldukça mutluyum. Geriye bakınca bunda çok büyük emeğin olduğu kuşkusuz .

Onur Yıldırmış Market Strategy&Planning Manager / P&G
Bazı insanlar vardır tanışır tanışmaz kanınız ısınır, kendinizi en kıymetlinizi emanet edecek kadar rahat ve güvende hissedersiniz; enerji katar, yaşadığınızı hissettirir; bazı insanlar vardır kendisi ile barışıktır, size de barışacak gücü aşılar.

Eda tüm bunları harmanlamış duygusal bakış açısını rasyonele ustaca uyarlayabilen; hayatı çok da ciddiye almadan asıl olanı görebilen nadir insanlardan biri. Kızımızın ve bizim hayatımıza dokunduğu için çok şanslıyız.

Ece Kılıç Senior Architect/Project Manager / Streetsense
Eda, yollarınızın bir gün mutlaka kesişmesini dileyeceğim işine gönülden bağlı, etkin ve yetkin bir koç.  Her daim koruduğu objektifliği ve pozitif enerjisiyle size ayna tutuyor. Bunu yaparken de, karşısındakileri ve ihtiyaçlarını anlama kapasitesi sayesinde bireysel veya kurumsal çalışmalar, keyifli bir sürece dönüşüyor.
Gözde Çelik CELTA (pass A) certified tutor
Hayatta en zor şey belki de insanın kendini dinlemesi, çünkü en zorlandığımız konu bu olabiliyor, özellikle çalışma hayatında. Size hitap eden işi, uğraşı bulduğunuzu düşünürken, sonradan adını koyamadığınız bir boşluk, belirsizlik mi var? Belki de Eda ile görüşmelisiniz. Sizin objektif gözünüz, rehberiniz olabilir, ki benim için öyle olmuştu.
Gülsüm Türker Hüber Management Assistant, MBA / EUROTEC