Profesyonel koçluk kapsamında kişinin belirlediği hedefe ve hayatında yaşadığı aksaklıklara yönelik koçluk programlarım bulunmaktadır. Bunlardan bazıları,

  • Yaşam Koçluğu
  • Gençlik Koçluğu
  • Kariyer Koçluğu
  • Gelecek Planlama
  • Grup Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Siz de aşağıdakiler gibi düşünceler içindeyseniz arayın, konuşalım:

Hayatımda geldiğim noktadan memnun değilim 😔
– Kimse beni anlamıyor
– Eşim, sevgilim, patronum, kızım-oğlum bana istediğim gibi davranmıyor ben bunları haketmiyorum
– Hayatımda ne kadar çok güzel şey olursa olsun, hep bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorum
– Bir şeyi bir kere denedikten sonra olmadıysa, hemen bırakıyorum

Aradığım yönü bulamadım!
– Sabahları bu muydu! diyerek uyanıyorum 🤔
– İlişkilerimde ya da işimde hep aynı kısır döngüleri yaşıyorum😳
– Karşıma hep yanlış insanlar çıkıyor
– Çok şanssızım
– Çok çalışıyorum, neden olmuyor?

Harekete geçemiyorum
– Ne yapmam gerektiğini biliyorum ama bir türlü harekete geçemiyoruml!😔
– Pozitif düşünmeni hayatımı değiştireceğini biliyorum ama adım atamıyorum
– Yoğun olmaktan şikayetçiyim ancak bunu değiştirmek için hiçbir şey yapamıyorum

Hayatım keşkeler, pişmanlıklar ve mazeretlerle dolu…
-…. (başaramadığım birşey) yüzünden tüm hayatımın seyri değişti
– Annem babam beni yanlış yetiştirdi
– Hayallerime ulaşmamı engelleyen birçok neden var
– Hayat adil değil diye düşünüyorum ve bu benim canımı çok sıkıyor

Eda ile birlikte çalışmak, kendi kendimi sınırlayıcı inançlarım ve endişelerim üzerinde sıfırdan başlamama yardımcı oldu. Şans ve yetenekten öte istikrarın istediğim hedefe ulaştırdığını öğrendim. Hareketin kararda saklı olduğunu hatırlayarak bu ilkemi her gün yaşatmaya başladım. Kendimi hapsettiğim sınırlardan çıkararak özgürlüğümü ilan ettim. Hayatımda artık öz şefkat, kendimi kabul etme, daha az erteleme ve daha fazla eylem var. Üstelik aldığım kararların bazında endişeye yer yok, özgürleşerek daha heyecanlı ve hevesli bir bakış açısına sahip oldum.
Ansı Deniz Rona
Ekim 2019’ dan buyana Eda’dan koçluk hizmeti alıyor ve kabuklarımı teker teker açıp yolculuğumda ilerliyorum. Eda’ nın kıvrak koçluk becerileri sayesinde yaşadığım farkındalıklar, çok korktuğum bazı adımları atabilmem, konfor alanımdan çıkıp sorumluluğu alabilmem o kadar olağan bir akışta oldu ki her seansta yanından hafiflemiş olarak ayrıldım. Eda her zaman bana yargısız bir yerden akışta hissettirerek güvenle açılmamı, kendimi duymamı sağladı.

Ayrıca kocaman gönlü ile tüm yoğunluğuna rağmen WWF-Türkiye yöneticileri ile gönüllü olarak Koçluk Hizmeti vermeye devam ediyor.
Bu projede kendisiyle koçluk çalışması yapabildiğim için çok mutluyum.

N. İlke ÇAYLI İnsan Kaynakları Danışmanı / WWF-Türkiye
Gençlik Koçluğu

Gençlik Koçluğu

Gelecekleri şekillenirken gençlerin kendilerini ve ailelerin de çocuklarını tanımaları çok önemli. Gençler bir yandan “kendileri” olmak ile tanışıp barışırken, bir yandan okulla, arkadaşlarıyla, sınavlarla ve hatta bazen aileleriyle mücadele ediyorlar. Koçluk bu süreçte yaşanabilecek tüm sıkıntılara çare olurken bir yandan da keşfin kapılarını açıyor. Koçluk almaları, “büyümek” dediğimiz süreci yönetmelerine, aileleri ve çevreleri ile iletişimlerine ve seçimlerini kişiselleştirmelerine yardımcı oluyor. Çocuklarının emin adımlarla, doğru hedeflere, güvenle yürüdüğünü gören anne-babalar için de bu süreç bir nebze kolaylaşıyor.

Siz de aşağıdakiler gibi düşünceler içindeyseniz arayın konuşalım:

Telefonun/ Bilgisayarın başından kaldıramıyorum! 😡
Ne yapsak mutlu olmuyor!😔
Hala ne olmak istediğine karar veremedi, hedefi yok! 🤔
Bizimki çok pasif, arkadaşlarının arasında kendini gösteremiyor!😔
Ben başında beklemezsem ödevlerini yapmıyor, ve hatta bundan rahatsız dahi olmuyor!😳
Aslında potansiyeli var, çok daha iyi sonuçlar alabilir ama çalışmıyor! Ziyan olacak!
Çok  çalışıyor gibi görünüyor ama bir türlü sonuçları iyileşmiyor.
Ah bu LGS bizi mahvetti!
Ah bu TYT/ AYT bizi mahvetti!

Eda ile tanışmamız bizim aile için, hayatın doğru zamanında açılan doğru kapılarından biriydi. Kızımın ergenlik dönemine denk gelen zorlu sınav hazırlığında, ona yaptığı harika koçluk bir yana, bana verdiği destek ile de bu dönemi sorunsuz, çatışmasız atlatmış olmamız gerçekten tarifsiz bir keyif. İşini bu kadar severek yapan biriyle yollarımız kesiştiği için çok şanslıyız.
Özben Oran bir LGS annesi
Bu sene Eda Abla’yla çalışmalara başlamadan önce aklımda ileride mesleki anlamda ne yapacağıma dair hiçbir şey yoktu. Bu yüzden Eda Abla’yla yapacağımız çalışmaların ileride yapacaklarımı benim için bulabileceğini düşünmüştüm. Fakat Eda Abla’yla konuşa konuşa istediğim şeyi aslında kendim bulmam gerektiğini, bunu benden başka kimsenin yapamayacağını fark ettim. Eda Abla’ysa benim ne istediğimi bulmama çeşitli etkili yöntemlerle yardımcı oldu. Hobilerim neler? Neleri yapmaktan hoşlanıyorum? Kendimi yaratıcı hissettiğim konular neler?.. Bu gibi soruların cevaplarını yaptığımız seanslarda beraber bularak, bana birlikte bir yol çizdik. Bu yol, mesleki anlamda bir hedef belirlememe olanak sağladı. Kendimle ilgili aslında tam olarak bilmediğim bazı şeyleri de öğrenmiş oldum. Gerçekte ne istediğimi buldum…

İleride yapmak istediğim mesleği bulmak dışında daha farklı bir şeyler de kattı bana bu seanslar. Kendi sabotörlerimin neler olduğunu, bunları nasıl düzeltebileceğimi, hayatımın geri kalanını bir mesleğe bağlı kalarak geçirmeyeceğimi, bu yüzden bu kadar fazla endişelenmeme gerek olmadığını da öğrendim. Bunların dışında, günlük hayatta her şey hakkında konuşabileceğim bir sırdaşım da oldu. Bunun için de minnettarım. Ve şu an anlıyorum ki yaptığımız çalışma sadece benim meslek seçimim için değil hayatım boyunca karşılaşacağım zorlukların üstesinden gelmem içindi de aynı zamanda…

Beril Arpacı NDS 11. Sınıf öğrencisi
Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Özellikle üniversite yıllarından başlayarak her birey başarılı bir kariyer hedefliyor. Başarının birçok birleşeni var:

-Kendini gerçekleştirebildiğin bir iş yapmak
-Yaptığın işten keyif almak
-Ait hissettiğin bir kurumda olmak
-İyi para kazanmak
-Hem öğrendiğin hem de öğrettiğin bir ekibin parçası olmak
-Hakkettiğin terfileri zamanında alabilmek
-Terfiler ile birlikte iyi bir ekip kurmak, onu yönetmek
-Liderlik
-Takım oyuncusu olmak

Yukarıdakiler ve daha fazlası için, kariyer hedeflerinizi ve planlarınızı kişiselleştirmenize, halihazırdaki gelişim alanlarınızı iyileştirmenize,  liderlik kapasitenizi kendinize liderlik etmekten başlayarak artırmanıza ve size en uygun yolda ilerlemenize destek oluyorum.

Seninle tanıştığımda ne yapacağını bilmeyen, kararsız ve maymun iştahlı biriydim. Kariyerime ve dolaylı olarak hayatıma karar verdiğim o günlerde tüm enerjinle yanımda olman, kendi seçimlerimi yapmam için bana yol göstermen, hiç sıkılmadan sıkıntılarımı dinlemen benim için çok kıymetliydi. İş hayatına başlayalı neredeyse 7 yıl oldu, verdiğim kararlardan ve kariyerimden oldukça mutluyum.

Geriye bakınca bunda çok büyük emeğin olduğu kuşkusuz .

Onur Yıldırmış Market Strategy&Planning Manager – P&G
Gelecek Planlaması

Gelecek Planlaması

Gelecekleri şekillenirken gençlerin kendilerini ve ailelerin de çocuklarını tanımaları çok önemli.

Birçok aile gelecek planlamasına okul öncesi eğitim ile birlikte başlasa da gencin kendini farketmesi, gerçek kimliğini, isteklerini, endişelerini değerlendirebilmesi ortaokul çağlarına denk geliyor.

-8. sınıfta lise seçimi
-10. sınıfta alan seçimi
-12. sınıfta meslek, üniversite, bölüm seçimleri
-Hatta yeni dünyada bunlara ülke seçimi dahi eklendi

Seçimlerini kişiselleştirmeleri ve kendileri için en doğru başlangıcı yapabilmeleri için 3 ana başlıkta

Hayaller & Güçler & Değerler

çalışarak geleceklerini planlıyoruz.

Hayallerini yaşatacak, avantajlarını öne çıkarıp, güçlerini parlatacak ve değerlerini onurlandıracak bir gelecek hedefi odaklarını netleştirirken, motivasyonlarını artırarak tüm sınav ve elemelerde öne çıkmalarına yardım ediyor.

Her yaş bazı zorlu karar dönemlerini kendiyle beraber getiriyor ve bana göre en zorlu kararlar gençken verilen kararlar. Eda Hanım tam da bu zamanda beni kendimden daha iyi tanıyarak bana doğru kararları vermemde yardım etmişti. Şimdi ise geriye baktığımda Eda Hanım’ın desteğinin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlıyorum. Bana sınırların içerisinde hapsolmamayı ve kendi özgüvenimi yeniden inşa etmeyi öğrettiğiniz için sonsuz teşekkürler…
Adem Yaşlı Shanghai University, MBA
Grup Koçluğu

Grup Koçluğu

Çoğunlukla kurumlarda uyguladığımız, hedefleri farklı da olsa, odak noktaları ortak olan bireyler ile yapılan bir çalışmadır. Her bir katılımcı kendi özelinde farkındalığını geliştirip, sınırlarını zorlarken bir yandan da birlikte olmanın sinerjisinden ve avantajlarından faydalanır. Birbirinden ve diğerlerinin tecrübelerinden öğrenmenin çok yüksek olduğu buluşmalardır.

Kendi içime dönüp, farkındalığımı arttırmak adına çok güzel bir tecrübeydi. Ayrıca Eda hanımın her daim ilgi ve alakası sizi şaşırtacaktır
Duygu Yücel MASAK Uygulamaları Servis Yönetmeni – ING

Koçluk programlarımın yanı sıra, seminerler ve atölyeler düzenliyor, kurumlara özel kurumsal gelişim programları tasarlıyor ve uyguluyorum.